Sukces KNE w zawodach The Freescale Cup w Turynie
    2015-05-04

Dwie drużyny Koła Naukowego Elektroników: KNE-FreeMasters w składzie: Piotr Kosycarz, Rafał Mszal, Mateusz Zapart oraz INNOV-Kafar w składzie: Kamil Sroka, Mateusz Zapart zaliczyły świetny występ w finałach wyścigów pojazdów autonomicznych - The Freescale Cup, które odbyły się w dniach 28-29 kwietnia na Politechnice w Turynie. Były to finały regionu EMEA, w których nasi studenci konkurowali z najlepszymi drużynami z Uniwersytetów Europy, Bliskiego Wschodzu i Afryki. W sumie do tego szczebla w zawodach udział wzięło 159 zespołów z 50 uczelni z 15 krajów.

Rozegrano dwa konkursy. W pierwszym (tzw. Innovation Cup) pojazdy miały przejechać trasę możliwie szybko, ale i zużywając możliwie najmniej energii. Drużyna INNOV-Kafar zdobyła pierwsze miejsce.

W drugim konkursie (Freescale Cup) liczył się czas przejazdu. Drużynia KNE-FreeMasters zdobyła trzecie miejsce ulegając nieznacznie jedynie zespołom z Włoch (27 ms różnicy) i Szwajcarii.

Ostateczna tabela wyników dostępna jest na stornie podsumowującej wydarzenie: