Z AGH na Stanford
    2012-04-27

Pracownicy Katedry: Dr inż. Piotr Dziurdzia, mgr inż. Artur Rydosz, dr inż. Krzysztof Wincza i dr inż. Bartosz Ziółko będą w maju i czerwcu 2012 roku uczestniczyć w szkoleniu organizowanym przez MNiSW TOP 500 Innovators. W ramach kursu przewidziane są odwiedziny w następujących firmach i instytucjach: SLAC, D2M, D-School, KLA Tencor, K&L Gates, Genentech, Plug and Play technology center, Intel Museum, Computer History Museum, Intel Corporation, Aruba Networks, Angel Capital Investors, Exponent, NASA Ames Research Center, Cisco, HP, IDEO, Fairchild Corp., Honeywell Corp., ConeXtech Corp., NVIDIA.

"Top 500 Innovators to największy w historii program szkoleniowy dla osób zajmujących się badaniami naukowymi i komercjalizacją ich wyników. Wierzę, że pomoże zrewolucjonizować polskie myślenie o współpracy nauki z gospodarką. Wyszukujemy utalentowanych i pełnych pasji ludzi, którzy podczas dwumiesięcznych staży w najlepszych ośrodkach świata mają okazję spotkać najwybitniejszych współczesnych innowatorów nauki i biznesu. Przywożą do Polski inspiracje, którymi zarażają innych. Wspólnie budujemy nową kulturę innowacyjności. " - minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Barbara Kudrycka.