Sukcesy wynalazków z Wydziału IEiT AGH na targach wynalazków w 2012 roku
    2013-03-27

Sukcesy wynalazków z Wydziału IEiT AGH na targach wynalazków w 2012 roku

VI Międzynarodowa Warszawska Wystawa  Innowacji IWIS 2012

Podczas VI Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Innowacji IWIS 2012, która odbyła się w Warszawie w dniach 16 – 19 października 2012 r., wynalazki z Wydziału IEiT AGH zdobyły szereg nagród i wyróżnień:
    1. Złoty medal z wyróżnieniem oraz Nagroda specjalna Koreańskiej Akademii Wynalazczości (KIA) dla wynalazku: Zintegrowany element reaktancyjny, twórcy: dr inż. Cezary Worek, mgr inż. Robert Maślanka
    2. Złoty medal dla wynalazku: Sposób zmniejszenia strat w zintegrowanym elemencie indukcyjnym i zintegrowany element indukcyjny, twórcy: dr inż. Cezary Worek, mgr inż. Sławomir Ligenza

Udział w Wystawie został współfinansowany ze środków Centrum Transferu Technologii AGH.

Podczas 61. Międzynarodowych Targów Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „Brussels Innova 2012", które odbyły się w dniach 15-17 listopada 2012 w Belgii, wynalazki zaprezentowane przez pracowników Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie zostały wyróżnione medalami oraz nagrodami specjalnymi.

Prezentowane rozwiązania zgłoszone do konkursu „EUREKA" odbywającym się w ramach targów „Brussels Innova 2012", oceniało grono ponad 80 ekspertów pod przewodnictwem prezesa jury - Oliviera Nagelmackersa. Wyróżnienia w postaci medali zostały przyznane w kilku kategoriach: złote medale z wyróżnieniem, złote medale w kategorii „Młody wynalazca", medale złote, srebrne i brązowe. Z kolei najbardziej prestiżową nagrodą jest „GRAND PRIX TARGÓW BRUSSELS INNOVA 2012".

W tegorocznym konkursie Polacy zdobyli „GRAND PRIX" oraz 112 medali. Warto podkreślić, iż spośród 22 złotych medali z wyróżnieniem, aż 16 przyznano polskim wynalazcom. Ponadto, otrzymali oni 17 nagród specjalnych, przyznawanych w czasie wystawy przez różne instytucje z całego świata. W targach uczestniczyły reprezentacje z 22 krajów świata.

• Złoty medal z wyróżnieniem przyznano dla wynalazku:

„Zintegrowany moduł reaktancyjny" Twórcy: dr inż. Cezary Worek; mgr inż. Robert Maślanka
    Wynalazek otrzymał ponadto dwie nagrody specjalne przyznane przez Tajwańskie Stowarzyszenie Wynalazców oraz Organizację Europejskich i Francuskich Wynalazców.

• Złoty medal przyznano dla wynalazku:

„Sposób zmniejszenia strat w zintegrowanym elemencie indukcyjnym i zintegrowany element indukcyjny" Twórcy: dr inż. Cezary Worek; mgr inż. Sławomir Ligenza

• Srebrny medal przyznany dla wynalazku:

„Sposób sterowania zasilaczem rezonansowym i zasilacz rezonansowy ze sterownikiem"
    Twórca: dr inż. Cezary Worek