FESTIWAL NAUKI - 15-18.05.2013 RYNEK GŁÓWNY
    2013-05-09

SERDECZNIE ZAPRASZAMY na XIII edycję Festiwalu Nauki, która odbędzie się od 15 do 18 maja br. w Krakowie. Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji ma swoją wystawę w dniach 17 i 18 maja. 17 maja będzie się prezentować Katedra Informatyki, a 18 maja - Katedra Elektroniki i Katedra Telekomunikacji.
    Prezentacje naszego Wydziału:

•     „Sterowanie robotami mobilnymi przy pomocy systemów agentowych, demonstracja inteligentnych robotów mobilnych”.
    •     „Termiczna proteza dla osób niedowidzących
    •     „Silnik audio do gier komputerowych”
    •     „Niekonwencjonalne metody zasilania urządzeń elektronicznych”
    •     „Jak zbudowany jest układ scalony?”
    •     „Elektronika łatwiejsza niż przypuszczasz - Certyfikat Początkującego Elektronika”
    •     „Zjawisko przesłuchu dla telewizorów 3D.”

Tegoroczne hasło „Oblicza wody” nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Współpracy w Dziedzinie Wody ogłoszonego przez ONZ. Organizatorzy tym samym pragną zwrócić uwagę na problem czystości, niedoboru i wykorzystania wody.

Przez trzy dni, tj. od 16 maja do 18 maja, Rynek Główny zamieni się w „naukowe miasteczko namiotowe”. Podczas festiwalu można porozmawiać z naukowcami i studentami, wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary, zwiedzić niektóre muzea (wstęp wolny) oraz wziąć udział w warsztatach. Festyn Nauki, stanowiący centrum wydarzeń, tradycyjnie będzie zlokalizowany na płycie Rynku Głównego oraz na terenie Collegium Medicum UJ (przy ul. św. Anny 12).