Sukces naszych studentów w zawodach The Freescale Cup
    2014-03-17

W dniach 6-7 marca 2014 w Zilinie na Słowacji odbyły się kwalifikacje regionalne zawodów The Freescale Cup, organizowane przez firmę Freescale, w których udział wzięło 18 zespołów z Polski, Czech i Słowacji. Zawody te to wyścigi niewielkich samochodów napędzanych elektrycznie, których zadaniem jest możliwie najszybsze pokonanie trasy wyznaczanej przez czarną linię na białym tle (ang. line follower). W zawodach tych brali udział studenci naszego Wydziału -członkowie Koła Naukowego Elektroników. Miło mi poinformować, iż zespół w składzie: Piotr Ryba (WIET), Wacław Czernecki (WIET) i Wojciech Sojka (EAIIB) zajął drugie miejsce ex aequo z drużyną z Politechniki Wrocławskiej, ulegając jedynie ubiegłorocznym wicemistrzom świata z Uniwersytetu w Bratysławie. Tym samym nasza drużyna zakwalifikowała się do finałów regionu EMEA, które będą rozgrywane w dniach 29-30 kwietnia w Instytucie Fraunhofer'a w Niemczech.

Szerszy opis wydarzenia wraz z galerią zdjęć znajduje się na stronie
    KNE: http://www.kne.agh.edu.pl/node/158