Polski English
 • Szukaj

Aktualności

Program POWER
2017-08-09
Wydział IET realizuje projekt: „Podnoszenie kompetencji dydaktycznych kadry na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji w Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w...
Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
2015-12-21
Zostały  przyznane stypendia  Ministra  Nauki  i  Szkolnictwa  Wyższego  dla  studentów i doktorantów za wybitne osiągnięcia na rok akademicki...
Sukces KNE w zawodach The Freescale Cup w Turynie
2015-05-04
Dwie drużyny Koła Naukowego Elektroników: KNE-FreeMasters w składzie: Piotr Kosycarz, Rafał Mszal, Mateusz Zapart oraz INNOV-Kafar w składzie: Kamil Sroka, Mateusz Zapart zaliczyły świetny...

Katedra Elektroniki

Katedra Elektroniki AGH  istnieje od 1.11.1973 roku, początkowo jako Instytut Elektroniki utworzony na Wydziale Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej (w 1975 roku zmiana nazwy wydziału na: Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki, a w roku 1998 na: Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki - EAIiE), który w ramach restrukturyzacji całej Uczelni, został przekształcony od dnia 1.01.1993 roku w Katedrę Elektroniki.

Od 3.09.2012 roku Katedra Elektroniki, wraz z Katedrą Informatyki i Katedrą Telekomunikacji, po podziale Wydziału EAIiE, tworzy nowy Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Katedra Elektroniki zatrudnia obecnie 93 pracowników,  w tym 8 profesorów tytularnych, 6 doktorów habilitowanych na stanowiskach profesorów nadzwyczajnych, 8 doktorów habilitowanych na stanowiskach adiunktów, (łącznie 22 profesorów i doktorów habilitowanych), 34 doktorów na stanowiskach adiunktów, 1 doktora na stanowisku starszego wykładowcy, 2 doktorów na stanowiskach asystentów, 14 magistrów na stanowiskach asystentów, 1 magistra na stanowisku starszego wykładowcy, 9 pracowników inżynieryjno-technicznych i 10 pracowników administracyjnych.

Profil działalności naukowo-badawczej Katedry obejmuje problematykę związaną z szeroko rozumianą elektroniką. Począwszy od jej podstaw fizycznych i nowych technologii w tym technologii mikro- i nanosystemów, przez teorię, projektowanie i testowanie układów, urządzeń i systemów elektronicznych, aż po zaawansowane algorytmy analogowego i cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz ich sprzętową realizację.

zobacz więcej

 • Studenci
  Społeczność studentów AGH to ogromne możliwości na rozwój oraz nawiązanie nowych kontaktów. Będąc studentem AGH zwiększasz swoje szanse na realizację swoich aspiracji zawodowych i towarzyskich.

  zobacz więcej.

 • WykładowcyWykładowcy
  Kadra naukowa AGH to osoby szanowane na całym świecie, biorące udział w wielu międzynarodowych projektach naukowych takich jak akcelerator w CERN.

  Nasi profesorowie czynnie angażują się w życie studentów wspierając ich przy wszelkich przedsięwzięciach zarówno zawodowych jak i tych związanych ze studiami. Ponadto dzięki akcjom promocyjnym organizowanym na AGH każdy student może pokazać się na międzynarodowym forum.   

  zobacz więcej.

 • Badania naukowe
  Katedra elektroniki jest pionierem w badaniach naukowych, których wyniki obecnie wykorzystywane są na całym świecie w różnych dziedzinach życia.

  zobacz więcej..