Polski English
 • Szukaj

Aktualności

Wykład: WYZWANIA INŻYNIERYJNE W PROJEKTOWANIU ELEKTRONIKI SAMOCHODOWEJ
2018-05-21
Katedra Elektroniki na międzynarodowych targach systemów wbudowanych
2018-03-13
Podczas międzynarodowych targów systemów wbudowanych Embedded World 2018 naukowcy z Katedry Elektroniki Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji zaprezentowali urządzenia...
SEMINARIUM SYNDONOLOGICZNE
2018-03-05
http://calun.info/seminarium-syndonologiczne/    

Katedra Elektroniki

Katedra Elektroniki AGH  istnieje od 1.11.1973 roku, początkowo jako Instytut Elektroniki utworzony na Wydziale Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej (w 1975 roku zmiana nazwy wydziału na: Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki, a w roku 1998 na: Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki - EAIiE), który w ramach restrukturyzacji całej Uczelni, został przekształcony od dnia 1.01.1993 roku w Katedrę Elektroniki.

Od 3.09.2012 roku Katedra Elektroniki, wraz z Katedrą Informatyki i Katedrą Telekomunikacji, po podziale Wydziału EAIiE, tworzy nowy Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Katedra Elektroniki zatrudnia obecnie 93 pracowników,  w tym 8 profesorów tytularnych, 6 doktorów habilitowanych na stanowiskach profesorów nadzwyczajnych, 8 doktorów habilitowanych na stanowiskach adiunktów, (łącznie 22 profesorów i doktorów habilitowanych), 34 doktorów na stanowiskach adiunktów, 1 doktora na stanowisku starszego wykładowcy, 2 doktorów na stanowiskach asystentów, 14 magistrów na stanowiskach asystentów, 1 magistra na stanowisku starszego wykładowcy, 9 pracowników inżynieryjno-technicznych i 10 pracowników administracyjnych.

Profil działalności naukowo-badawczej Katedry obejmuje problematykę związaną z szeroko rozumianą elektroniką. Począwszy od jej podstaw fizycznych i nowych technologii w tym technologii mikro- i nanosystemów, przez teorię, projektowanie i testowanie układów, urządzeń i systemów elektronicznych, aż po zaawansowane algorytmy analogowego i cyfrowego przetwarzania sygnałów oraz ich sprzętową realizację.

zobacz więcej

 • Studenci
  Społeczność studentów AGH to ogromne możliwości na rozwój oraz nawiązanie nowych kontaktów. Będąc studentem AGH zwiększasz swoje szanse na realizację swoich aspiracji zawodowych i towarzyskich.

  zobacz więcej.

 • WykładowcyWykładowcy
  Kadra naukowa AGH to osoby szanowane na całym świecie, biorące udział w wielu międzynarodowych projektach naukowych takich jak akcelerator w CERN.

  Nasi profesorowie czynnie angażują się w życie studentów wspierając ich przy wszelkich przedsięwzięciach zarówno zawodowych jak i tych związanych ze studiami. Ponadto dzięki akcjom promocyjnym organizowanym na AGH każdy student może pokazać się na międzynarodowym forum.   

  zobacz więcej.

 • Badania naukowe
  Katedra elektroniki jest pionierem w badaniach naukowych, których wyniki obecnie wykorzystywane są na całym świecie w różnych dziedzinach życia.

  zobacz więcej..